image

Ara Ücretsiz Bilgi Al
0216 365 66 68.

Numaradan Bize Ulaşabilirsiniz

image Sık Sorulan Sorular

Her Klima İçin
Bizi Arayın Sorunlarınızı Çözelim

Yetkili bir servise yaptıracağınız bakım hem cihaz hem de sizin sağlığınız açısından çok büyük önem taşır. Yaptırılmayan bakımlar nedeni ile bakımsız klimalar canlılar için akciğer enfeksiyonuna neden olabilirler. Ayrıca klimalara Yetkili Servisler tarafından bakım yaptırılması oluşabilecek arızaların önüne geçilmesini sağlar.

Klima bakımı ne sıklıkta ve nasıl yapılmalıdır? Klima bakımı yılda iki kez düzenli olarak yapılmalıdır. Bakım işlemi uzman ekipler tarafından gerçekleştirilmelidir. Hava filtreleri toz ve kirden temizlenmeli, filtreler düzenli olarak değiştirilmelidir.

Klimalar belli bir ses seviyesinde çalışmaktadır. Bu ses, dış ünite motor sesi veya titreşimden, montaj yapılan yüzeyden kaynaklanan ses olabilir. Ses rahatsız edici seviyede ise Yetkili Servisimize başvurunuz.

Klimadan koku geliyor ise ortamdan kaynaklanan (yemek, toz, ahşap mobilya, vs.) bir neden olabileceği gibi filtresi kirlenmiş ve/veya bakım yapılması gerekli olabilir. Filtrenin temizliği kullanıcı tarafından yapılmalıdır. Bazı mahallerde klima montajı esnasında klimanın iç ünite drenaj suyu giderinin bağlandığı pis su tahliye hattına ilerleyen tarihlerde koku üreten lavabo, wc gibi başka birimlerin giderleri bağlanmakta ve bu nedenle klimadan koku gelmeye başlamaktadır. Klimanızdan koku geliyor ise klima yetkili servisi çağırmadan önce sizin klimanızda böyle bir durumun söz konusu olup olmadığını sorgulayınız. Sorun giderilemez ise Yetkili Servisimize başvurunuz.

Klima montajı kesinlikle satın alınan klimanın yetkili bir servisi tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde üretici ve/veya distribütör firma garantisi geçersiz olur.

Kullanma kılavuzundaki talimatlara uyulduğu takdirde canlılara hiçbir zararı bulunmamaktadır. Sağlık söz konusu olduğunda, klima kullanımı ile ilgili şu detaylara özen gösterilmelidir. Klima bulunduğu ortamdaki havayı kapalı hava devresi ile şartlandırdığı için zamanla CO2 oranı yükseldiğinden, saatte en az bir kez 1 dk süre ile ortamı havalandırarak oksijen oranını yükseltiniz ve iç ünitenin üflediği havanın direkt olarak canlı üzerine gelmemesine dikkat ediniz.

Klimaların bakım ve temizliği düzenli olarak yapılmalı, sıcaklık ayarı mevsime ideal sıcaklık değerleri arasında tutulmalıdır. Klimalar doğru şekilde en ideal yere monte edilmeli ve hava koşullarına uygun şekilde çalıştırılmalıdır. Bu sayede enerji tasarrufu da en verimli şekilde yapılmış olur.

VRF; İngilizce “Variable Refrigerant Flow (Değişken Soğutkan Debili)” ifadesinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. VRF Sistem tek bir dış üniteye veya dış ünite grubuna tek bir bakır boru hattı ile bağlanabilen çok sayıda iç ünite ile tüm bağımsız mekanlarda, ISITMA ve/veya SOĞUTMA yaparak istenilen iklim koşullarını sorunsuz sağlayan bir klima teknolojisidir.

İç ve Dış ünitenin konumu yetkili bir servisin yapacağı keşif sonucu belirlenmelidir. İç ünitenin direk olarak canlı üzerine üflememesi, dış ünitenin de hava sirkülasyonunu sağlıklı bir şekilde yapabilecek dış mahale konumlandırılması gerekmektedir.