Vrf Klima Servisi

VRF klima sistemleri her klima gibi zaman içerisinde arızalanabilir ya da bakım isteyebilir. Kullanım koşullarına göre VRF klima tamiri yapılması gerekebilir. Bu gibi durumlarda mutlaka VRF yetkili servisleri tarafından destek alınmalıdır. Ekibimiz uzman VRF klima tamiri yapmaktadır, Bu sayede kısa süre içerisinde yaşam alanlarınızda ihtiyaç duyduğunuz hizmet verilmektedir.

VRF klimalar da her elektronik cihaz gibi zamana ve kullanım koşullarına bağlı olarak arıza gösterebilir. Klima arızalarıyla karşılaştığınızda da VRF klima servisleri ya da yetkili merkezlerden destek almanız gerekir. Proselklima servisi olarak bizler de uzman ekibimiz, 20 yıllık sektörel deneyimimiz ve geniş araç filomuzla profesyonel ve hızlı klima çözümlerini yaşam alanlarınıza ulaştırmak için hizmet veriyoruz.

İstanbul genelinde servis ağımızla klima alan keşfi, bakım, montaj, arıza durumlarında tamir uygulamaları yaparken yedek parça ve aksesuar satışı gerçekleştirerek iklimlendirme ihtiyaçlarınıza anında karşılık veriyoruz. Sizlere ise klimanızı ilk günkü gibi kullanmak kalıyor. VRF klima servisi için size özel tekliflerimizi satış ekiplerimizden öğrenmeyi unutmayın…

Neden VRF Klima Servisi Tercih Edilmelidir?

Klima servisi klimaların bütün bakımlarını, montajı ve tamirini yapan kurumdur. Klimaların bozulduğu anda mutlaka profesyonel ekipler tarafından tamir edilmesi gerekmektedir. Bununla beraber düzenli olarak klima bakımlarının yapılması, klimanın uzun ömürlü olarak kullanılmasına yardımcı olmaktadır. Her ne kadar klima tamiri ve bakımı basit görünse de son derece teknik bilgi isteyen bir iştir.

Klimalara Neden Bakım Yapılmalıdır?

Klimalar gazlar ile çalışan cihazlardır. İçerisinde bulundurduğu gazlar ile havayı ısıtıp, soğutabilir. Gaz miktarının düşmesi işlem gücünü de azaltmaktadır. Özellikle gazın problem oluşturması hem beklenen konforu sağlamaz hem de cihazın tam verimini vermez. Bununla beraber fazla elektrik tüketimi yapar. Bunun için VRF klima servisi üzerinden uzman ekiplerimizden destek alabilir, oluşabilecek problemleri erkenden engelleyerek kusursuz bir kullanım sağlayabilirsiniz.

VRF Klima Bakımı Nedir?

Klimaların hava filtreleri zaman içerisinde dolabilir. Bunlar toz veya ortamda oluşan yoğun kirlilik de sebep olabilir. Filtrenin tıkanması durumunda, tam kapasite üfleme yapamaz. Tam kapasite üflemenin olmaması soğutma ve ısıtma işlemlerini de engellemektedir. Klima bakımı hem sağlık hem de makinenin tam kapasite çalışması adına son derece önemlidir. Özellikle temizlenmeyen klimalar zaman içerisinde nefes darlığı, hava kirliliği ve alerjik reaksiyonlar oluşturabilir. Siz de klimanızda sorunlar yaşamanız halinde VRF klima servisi üzerinden ekiplerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

VRF Klima Arızalarının Çevreye Zararları Nelerdir?

Uzun süre boyunca herhangi bir şekilde klima bakımı yapılmaması halinde klimalar hem çevreye hem de kişilere zarar verebilir. Özellikle filtre ve iç bakımı yapılmayan klimalar çeşitli hastalıklara sebep olabilir. Bunu engellemek için uzman firmamız VRF klima servisi tarafından destek alabilir, oluşabilecek sorunları erken bir bakım yaptırarak engelleyebilirsiniz. Bununla beraber klima bakımlarının ya da tamirlerinin yapılmaması elektrik tesisatına sorun oluşturabilir elektrik kaçağı, yangın ve çarpılmalara sebebiyet verebilir.

Klima Servisi Nedir, Ne İş Yapar?

VRF klima servisi klima montajı, tamiri ve klima bakımı yapmaktadır. Eğer yeni bir klima aldıysanız, klimanın tam olarak çalışması için servisimiz üzerinden destek alabilir ve klimanızın monte edilmesini talep edebilirsiniz. Klima montajı dikkatli ve özenli yapılması gereken bir iştir. Klimanın bulunduğu konum, odada kaç kişi olacağı ve diğer eşyaların konumunun iyi belirlenmesi gerekmektedir. Bununla beraber klima montajı sırasında ünitelerin uzaklığının da iyi belirlenmesi gerekmektedir.

Klima Montajı Nasıl Yapılır?

Klima montajı oldukça dikkat isteyen bir iştir. Bundan dolayı mutlaka ünitelerin dikkatli bir şekilde yerleştirilmesi gerekmektedir. Dış ünitenin mutlaka korunaklı bir bölgeye takılması gerekir. Dış ünitelerin mutlaka sıcak alanlara, buharlı alanlara ya da yanıcı bölgelerden uzak bir şekilde takılması gerekmektedir. Eskimiş, yıpranmış ya da zorlanmış olan parçaların mutlaka belirli dönemlerde değişmesi gerekmektedir. Bununla beraber montajı yapılmış olan klimaların mutlaka düzenli periyotlarda bakımlarının yapılması ve elektrik akımının kontrol edilmesi gerekmektedir.

VRF Klima Arızaları Neden Meydana Gelir?

Klima arızalarının oluşmasının en büyük sebebi, düzenli olarak bakımının yapılmamasıdır. Klima bakımı sırasında, klimanın bütün parçaları incelenir. Eğer sorun var ise gerekli olan parçalara onarma işlemi yapılır. Bu sayede oluşabilecek olan büyük arızlar engellenir. Klimanın aşırı zorlanması, sürekli olarak farklı derecelere çekilmesi de klimaya zarar verebilecek olan işlemler arasında yer alır.

Forumu Doldur Servis Çağır