Klima Tamiri

Klima onarımı veya başka bir deyişle klima tamiri. Her elektronik cihaz gibi klimalar da bozulabilir. Ömrünü tamamlamış olabilir veya farklı etmenler bu sonuca yol açabilir.

Klimaların tamirini profesyonel teknik servis yapmalıdır. Yanlış müdahaleler küçük sorunları büyütebilir. Bu yüzden alanında yetkin kişiler tarafından müdahale edilmelidir.

Klimaların ömrünün uzun olması, performansının devamı için periyodik bakım yapılması önemlidir. Filtre temizliği, içindeki gazın seviyesinin kontrol edilmesi, basıncının kontrolü gibi önemli ve kritik başlıklar kontrol edilmelidir.

Klima Arızaları ve Onarım Çalışmaları

Klimalar belirli periyodik aralıklarla bakımları yapılması gereken önemli teknolojik aletlerdir. Bu konuda herhangi bir aksamanın olması, cihazın bazı zarar verici durumlarla karşılaşmasına sebebiyet verir. Tüm sorunların önceden tespiti için ilk etapta kullanıcılar buna dikkat etmelidirler.

Arıza bir şekilde meydana geldiyse buna yönelik güzel bir tamir planlaması oluşturulur. Bunun neticesine ise hasarlanmış ürünler tekrar onarılırlar. Klima arızaları genel olarak çok farklı dinamiklere sahip olabiliyorlar.

Prosel Klima Servis bünyesinde bizler çok farklı teknik sorunlarla kapsamlı olarak ilgilenebiliyoruz. İç dış ünite fan arızaları, klima fan motor arızaları, sensör arızalarına müdahale edebiliyoruz. Bunların yanı sıra voltaj arızası durumları, kompresörde meydana gelen arızalara da uzmanlarımız bakabiliyorlar.

Bunlardan kaynaklı teknik arızalar varsa duruma kısa sürelerde müdahale ediyorlar. Gerekli teknik ekipman, araç ve gereçlerden destek alarak işlemleri başarıyla sonuçlandırıyorlar.

Klimanın bozulduğu nasıl anlaşılır ?

  • Klima eskisi kadar performanslı çalışmıyorsa,
  • Yeterince ısıtmıyor / soğutmuyor ise,
  • Çok yavaş çalışıyorsa,
  • Gürültülü çalışıyorsa,
  • Kötü koku yayıyorsa,

Bozulduğuna hükmedebilirsiniz. Klima onarımı servisine ihtiyacınız var demektir.

Klima Tamiri Nasıl Yapılır?

Klimalarda oluşan arızalar, birçok farklı nedenden kaynaklı meydana gelirler. Başarılı bir tamir işlemi için öncelikle sorunun tam çıkış kaynağının titizlikle anlaşılması gereklidir. İlk etapta kumandada herhangi bir sorun var mı buna bakılır.

Eğer kumanda işlevsel çalışıyorsa klimaya bağlı kablo ve prizler kontrol edilir. Kablolarda en ufak meydana gelecek bir kopukluk dahi cihazın çalışmasını etkileyebilir. Bunun yanı sıra cihazın filtre sistemleri dikkatle incelenir.

Eğer bunlarda da bir sorun görünmüyorsa iç mekanik parçaları üzerine incelemeler yapılır. Hasarlı olan parçalar varsa bunlar yeni ve orijinal olanlarıyla değiştirilir. Klimada genel bir iç temizlikten sonra bu değişim işlemi yerine getirilir. Elektriksel tüm devreler kontrol edilir, parçaların çalıştığından emin olunur ve süreç tamamlanır.

Basit Arızalarda Klima Onarımı

Basit arızalar için o modelin kullanım kitapçığını okuyarak çözüm metodunu uygulayabilirsiniz. Kullanım kitapçığını doğru anlamak önemlidir. Hem klimayı doğru kullanmak hem de bozulma belirtilerini ortadan kaldırmak için klima kullanım kılavuzunu en az 1 kere okuyunuz. Anlamadığınız bir yer olduğunda Klima Montajı firmamızı arayarak bilgi alabilirsiniz.

 
 

Forumu Doldur Servis Çağır

    Çevrimiçi
    Randevu